wp1880076

Jakie miejsca wybrać na nocleg w Budapeszcie?

W Budapeszcie byliśmy dwukrotnie nocując w trzech miejscach noclegowych. Pomogę Ci podjąć dobrą decyzję po której będziesz zadowolony z podjętego wyboru – wystarczy że doczytasz do końca i sprawdzisz oferty, które Ci niżej pokażę.

Opcja nr 1 – wersja budgetowa

Na początek proponuję Ci skorzystanie z miejsca w którym nocowaliśmy –> Penthouse Apartman – miejsce sprawdzone i godne polecenia.

Bardzo dobra lokalizacja + świetnie wyposażony pokój z kuchnią i łazienką + podziemny garaż (extra udogodnienie ponieważ w Budapeszcie praktycznie nie ma gdzie zaparkować). Osobiście uważam że jest to najlepsza propozycja na nocleg – szczególnie jeśli podróżujesz razem z dziećmi.

W pokoju jest wszystko co potrzebne, nic nie trzeba zabierać ze sobą. Jest żelazko, suszarka i nawet płyn do kąpania 🙂. W kuchni są talerze, sztućce, kubki, cukier i kawa (do wyboru sypana i rozpuszczalna). Wyposażenie jest super – będę polecał moim znajomym – jest wszystko co potrzebne. 

Zobacz czy jest wolne miejsce w tym apartamencie ponieważ wiem że cieszy się dość dużym powodzeniem.

Zobacz czy jest jeszcze wolne miejsce tym apartamencie

Sprawdzałeś i jest wszystko zajęte? Rozważ inną dobrą alternatywę

Fajnym miejscem noclegowym w Budapeszcie jest apartament Focus Point”, który jest zlokalizowany tuż obok portu z którego odpływają statki rejsowe po Dunaju. Jest to bardzo dobrze skomunikowane miejsce, z bardzo bliskim dostępem do stacji metra.

Co najważniejsze, z tego miejsca w kilka minut docieracie piechotą  do Parlamentu a jeśli wieczorem zależy Wam na nocnym spacerze nad Dunajem….to dojdziecie tam w 10 minut 🙂 Zauważyłem że w tym miejscu nie ma potrzeby tracenia czasu na zbędny transport.

Tutaj będziecie dysponować wystarczająco dużą przestrzenią dla dwójki dorosłych wraz z dwójką dzieci. Jest duża swoboda w kwestii powrotu do pokojów ponieważ drzwi wejściowe są na kod. W środku znajdziecie komfortowe, piękne mieszkanie, z dobrze wyposażoną kuchnią. Parking jest w pobliżu drogi.

Dostępność pokoi będziesz mógł sprawdzić poniżej. Pamiętaj jednak że Budapeszt jest bardzo atrakcyjnym miastem więc liczba wolnych pokoi z dnia na dzień jest coraz mniejsza.
Dostępność pokoi w Focus Point Apartments

Opcja nr 2 ->  Nocleg z widokiem na Dunaj

Poranek z widokiem na Wzgórze Zamkowe może zapewnić Ci tylko kilka hoteli. Pod tym względem najbardziej polecanym hotelem jest hotel InterContinental. Jest kilka innych luksusowych hoteli do wyboru, jednak zarówno FourSeans jak i Hilton nie zapewniają tak fantastycznych widoków na Dunaj. InterContinental jest zlokalizowany w pierwszej „linii brzegowej” dlatego moim zdaniem jest to najlepszy hotel w Budapeszcie!


Z samej ciekawości sprawdź jakie są koszty noclegu w hotelu InterContinental 🙂


Opcja nr 3 -> Samodzielne poszukiwania

Jeśli powyższe pokoje i apartamenty są zajęte lub z innych powodów chcesz skorzystać z innej lokalizacji – na poniższej mapie możesz wyszukać noclegi w jednym z 3 tysięcy obiektów. Możesz od razu sprawdzić lokalizację jak i cenę za nocleg.


Booking.com

Dodatkowo

Przed wyjazdem, polecam Ci sprawdzić szczegóły dotyczące winietek w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Sprawdź gdzie i jak można je zakupić. To tylko kilka minut czytania a być może zaoszczędzisz niepotrzebnych nerwów podczas niespodziewanej kontroli.

Na koniec

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub inne skuteczne propozycje dotyczące podróży do Budapesztu, proszę napisz to w komentarzu pod tym poradnikiem  – pewnie wiele osób skorzysta z Twoich rad😉

Wszystkiego dobrego i życzę miłej i bezpiecznej podróży! 🙂