mediabox_001_r0030924

Kemping Bi Village jest zlokalizowany w północnej części Chorwacji, na Istrii, kilka kilometrów od Puli.

Jest to ogromny kompleks, który jest dosyć fajnie podzielony na dwie wyraźne części – część wschodnią i część zachodnią. Cześć wschodnia kempingu jest raczej przeznaczona dla przyczep kempingowych i pól namiotowych, a cześć zachodnia jest zagospodarowana głównie domkami i bungalowami – zarówno od touroperatorów (Vacansoileil, Adriatic itp.) jak i tych będących własnością kempingu.

W każdej z tych części znajduje się basen (na zachodniej części są to nawet dwa baseny). Baseny te są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych – są tam więc płytkie baseny (ok. 60 cm głębokości ), jak i baseny dla dorosłych, ale o głębokości sięgającej ok. 1.7m więc osoby które nie potrafią pływać mogą tam spokojnie się tego nauczyć 😉

Ja osobiście uważam że jest to jeden z najlepszych kempingów na jakich byłem. Bardzo podobało nam się to że jest to że jest on prawie cały zalesiony (oficjalnie ponad 8000 drzew!) co jest ogromnie ważne również dla przyjeżdżających przyczepami kempingowymi, w ciągu dnia można schować się w cieniu i faktycznie odpocząć. Również w części wschodniej namioty Vacansoleil i SelectCampu są umieszczone pod drzewami i tam też naprawdę można wypocząć. Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki, jednak można śmiało stwierdzić że prawie wszystkie namioty są zacienione i wypoczynek na świeżym powietrzu jest tam bardzo przyjemny.

Jeśli chodzi o część przeznaczoną dla przyczep kempingowych, jest ona usytuowana w pierwszej linii brzegowej i do plaży niektórzy mają dwa kroki, a Ci którzy mieszkają najdalej od tej linii brzegowej mają na plażę ok. 3 minut spacerem. Co ważne, każda parcela ma swoje „osobiste drzewo”, gwarantujące zacienienie – dość fajnie to widać na filmiku, który umieściłem na początku artykułu.

Dzienne animacje i wieczorny relax

W trakcie dnia zespół animatorów Samarcandy zapewnia fantastyczne animacje. Są animacje zarówno dla najmłodszych dzieci jak mini przedszkole – gdzie można rysować lub malować – można też pozostawić swoje pociechy pod opieką animatorów aby w między czasie uczestniczyły w kursie tańca czy baletu.

Dla młodzieży dostępne są lekcje piłki nożnej lub koszykówki. Dorośli mogą znaleźć zajęcie dla siebie, pływając żaglówką czy na kajaku, strzelając z łuku lub pobierając lekcje tenisa. Te wszystkie atrakcje są bezpłatne co sprawia że ten kamping nie jest miejscem biernego wypoczynku ale tutaj można aktywnie spędzić swój wolny czas. Nawet jeśli znudziło Ci się leżeć na plaży, to w poszczególnych porach dnia możesz uczestniczyć w wybranych przez siebie atrakcjach. One w żaden sposób Cię nie ograniczają, możesz korzystać ze wszystkiego co dostępne – o każdej porze dnia – bez limitów.

Wieczorem ok. 20-21, w teatrze, prezentowane są przedstawienia dla najmłodszych dzieci. Są to rytmiczne piosenki i zabawy gdzie dzieci mogą aktywnie w nich uczestniczyć. Ok. 21:30 zaczynają się atrakcje dla starszej części publiczności. Dzieci oczywiście też mogą pozostać z dorosłymi jednak repertuar jest dla starszej widowni – są to m.in. kabarety, przedstawienia, zawody sportowe, pokazy taneczne itp. Są one fantastyczne i stanowią główny punkt dnia. W trakcie pobytu nie zdarzyło nam się aby te animacje były powtarzane – grupa Samarcandy ma swój stały repertuar ale te animacje nie powtarzały się w ciągu tych 10 dni – co jest bardzo na plus. Na innych kampingach często repertuar powtarza się co 5 dni co jest dość nudne i przewidywalne. Tutaj, cały czas czekaliśmy na wieczory po to aby znowu się pośmiać i fajnie zakończyć dzień. Polecam od pierwszego dnia zająć miejsca siedzące przy scenie, w sezonie tam jest wszystko zajęte i nie ma gdzie usiąść.

Słyszałem że w BiVillage jest najlepszy zespół Samarcandy – to tutaj najlepsi choreografowie i najlepsi animatorzy są dedykowani do tego kampingu. To również pozwala określić ten kamping jako jeden z bardziej znaczących w Chorwacji.

Nocleg – jakie są koszty i gdzie najkorzystniej zamówić

Jeśli chcesz sprawdzić ceny na tym kampingu, to polecam Ci dwie możliwości – namioty lub domki.

Vacansoleil – my przeważnie jeździmy tam pod namioty – możesz zobaczyć ceny i film prezentujący jeden z nich – namiot Navajo.

Z Vavacansoleil możesz również wynająć domki. Są one umiejscowione na zachodnim krańcu kampingu, dość daleko od centrum i teatru w którym są animacje. Namioty znajdują się kilka minut pieszo od tego teatru a domki już ok. 15 minut – wieczorem często już nie chce się tak daleko iść.

Jeśli ktoś jednak nie chce mieszkać w namiotach i daleko od centrum, to polecam zakup noclegów bezpośrednio na stronie booking.com, gdzie kamping wynajmuje swoje zakwaterowanie i możesz sprawdzić wiele opcji noclegu, zarówno w domku jak i w apartamentach – wszystko zależy od Twojego budżetu 🙂

Sprawdź również ofertę od Albatrossa i Happy Camp – te domki również są zlokalizowane w świetnym miejscy – są bliżej centrum aniżeli te od Vacansoleil.

Jak tam dojechać?

To zależy skąd jedziesz 🙂

Jeśli udajesz się tam od strony Rzeszowa (południowy/wschód kraju), to udaj się na Budapeszt i dalej na Balaton/Zagrzeb/Rijekę i Istrię (kierunki na Pulę).

Jeśli jednak jedziesz od strony Śląska, to polecam Ci dwie trasy, choć jedną szczególniej. Obie przemierzyłem i szczególnie polecam Ci jechać przez Brno/Wiedeń/Graz/Ljubljana/Koper i Istrię (kierunki na Pulę). To jest najszybsza, bardzo fajna, wygodna i prosta trasa.

Jest też druga trasa przez Żylinę/Bratysławę/Gyor/Balaton/Zagrzeb/Rijekę i Istrię (kierunki na Pulę). Ta trasa jest mniej polecana ze względu na odcinek do Żyliny – jednojezdniowa droga, biegnąca przez małe miejscowości z dużą ilością fotoradarów i znacznym ruchem ciężarówek. Od Cieszyna, ten 70 km odcinek pokonujesz w godzinę gdzie w między czasie jesteś w stanie dotrzeć do Brna. Węgierski skrót z Gyor do Veszprém też prowadzi lokalnymi drogami i zajmuje ponad półtora godziny.

Tę trasę polecam jednak, jeśli chcesz po drodze odwiedzić Balaton, tam jest świetne miejsce na jednodniowy odpoczynek. Szczególnie polecam Ci postój w Siófok, a konkretnie w Caesar Apartments z bliskim dostępem do plaży i centrum.

Więc jeśli chcesz zatrzymać się nad Balatonem i zrobić sobie przerwę, to polecam Ci tę opcję. A jeśli chcesz jednak wybrać trasę austriacko-słoweńską, ale w między czasie szukasz noclegu, to polecam Ci nocleg w Słowenii (gdzie jest taniej niż w Austrii). W Słowenii mieszkaliśmy dosłownie 15 minut od główniej drogi – ze śniadaniem, prysznicem i fajnym widokiem.

Polecam!

Jak oceniam ten kemping na 5 gwiazdek. Byliśmy tutaj trzy razy i uważam że Camping Bi Village to CZYSTY I ZALESIONY KEMPING, Z FANTASTYCZNĄ PLAŻĄ, i DOBRYMI UDOGODNIENIAMI, (w określonych godzinach dostępny jest fryzjer, lekarz). Tutaj możesz wynająć rower lub motorówkę, jest bardzo blisko do miejscowości Pula, z słynnym amfiteatrem, możesz wybrać się na pieszą wędrówkę do pięknej Fažany. Ten kemping jest naprawdę wyjątkowy jeśli chodzi o możliwości wypoczynku – dorastająca młodzież może bardzo fajnie się bawić na miejscowej dyskotece – a dzieci wczesnoszkolne fantastycznie będą się bawić np. na basenach. Jeśli dzieci będą zadowolone to dorośli tym bardziej 😉

Dojazd jest bardzo fajny i bezproblemowy, plaża jest bardzo czysta, sanitariaty czyste a ceny i możliwości zakwaterowania bardzo korzystne. Cóż więcej oczekiwać?!

Pytania i wątpliwości proszę umieść w komentarzach – postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię :). Jeśli również tam byłeś, proszę podziel się swoją opinią, myślę że każda opinia jest ważna dla osób które rozważają wybranie tego kempingu.