aebc562907ac5.large

Kemping Park Umag jest zlokalizowany w północnej części Chorwacji , na Istrii, ok. 20 km od granicy słoweńsko-chorwackiej.

Postanowiłem odwiedzić ten kemping, zobaczyć go od środka i ocenić czy warto tutaj przyjeżdżać i spędzać swój wolny czas.

Zauważyłem że jest to bardzo popularny kemping ze względu na swoją lokalizację, która umożliwia łatwy dojazd do tego kempingu praktycznie w 10 godzin. Ten kemping jest również często wybierany przez rodziny z dziećmi.

Uważam jednak, że nie wszystko jest tutaj tak zorganizowane aby ten kemping zasłużył na najwyższe noty….moim zdaniem jest kilka kwestii, które należy usprawnić.

Przepraszam za jakość materiału ale….to był jeden z pierwszych moich filmów

Lokalizacja kempingu Park Umag

Baseny

Kemping Park Umag jest szczególnie znany z części basenowej, ze względu na to że praktycznie we wszystkich katalogach, jak i na stronie www, bardzo mocno chwalą się basenem dla dzieci z charakterystycznym statkiem na środku. Faktycznie ta część basenowa jest na świetnym poziomie.

Brodzik ze wspomnianym statkiem wspaniale sprawdza się dla najmłodszych dzieci a ich zabawa jest tam raczej bezpieczna pod okiem rodziców. Ten basen jest bardzo rozległy, więc na większych i mniejszych zjeżdżalniach dzieci mogą swobodnie się bawić.

Obok tego basenu są też inne, głębsze baseny.

Jest basen 10×10 metrów, który pozwala swobodnie nieco starszym dzieciom pozwolić pływać (głębokość ok. 1,5m) jest również duży basen o wymiarach prawie olimpijskich, gdzie pomimo tego że nie jest on głęboki (1.7m) pozwala osobom, które nie potrafią dobrze pływać, zapewnić świetny wypoczynek – ja tutaj szlifowałem moje umiejętności pływackie :).

Minusem tych basenów jest to że leżaki tam zlokalizowane…..są dodatkowo płatne. Kosztują 15 kun od leżaka! To rozwiązanie powoduje że wszyscy tłoczą się na kocach i nie ma gdzie przejść.

Jest jeszcze kilka innych basenów zlokalizowanych pośród domków (to są małe baseny które przepłyniemy przy dwukrotnym machnięciu ręką). Te baseniki są dedykowane dla konkretnych domków.

Plaża

Plaża praktycznie nie istnieje, nie ma czegoś takiego jak plaża. Linia brzegowa składa się z trawy i skał!

Moje dzieci nie były w stanie swobodnie się tam bawić – nawet nie chciałem aby wchodziły na te skały – one są bardzo śliskie od glonów, dlatego jest tam bardzo niebezpieczne. Wypoczynek na trawie jest dla mnie słabym rozwiązaniem – imituje to dla mnie formę pikniku…a nie tego oczekuję w tym rejonie świata.

Jeśli więc ktoś kieruje się tym że odpocznie na chorwackich pięknych plażach, to tutaj nie będzie to miało miejsca. To jest ogromnym minusem tego kempingu.

Noclegi

Można się zastanowić nad dwoma rozwiązaniami wykupienia noclegu.

Wypoczynek pod willowymi namiotami.

Bardzo często korzystamy z usług Vacansoleil i tym również tak było. Byliśmy tam pod namiotami przez 5 dni jednak poczuliśmy się mocno zawiedzeni – nie samymi namiotami ale lokalizacją w jakiej są te namioty. Całe pole namiotowe jest nie zasłonięte od słońca. Nie ma tam cienia, są zasadzone pojedyncze drzewa ale one cienia nie dają.

W namiocie nie da się zjeść obiadu ze względu na duszność i nasłonecznienie, wszyscy jedzą przed namiotem, jednak przy tym skwarze nie byliśmy tam w stanie wysiedzieć – zasłanialiśmy się kocami – nasze dzieci się tam męczyły.

Jeśli ktoś planuje się wybrać na namioty to nie polecam, a szczególnie nie polecam jechać na namioty z SelectCampu – one są na całkowitej patelni i tam oba rzędy namiotów są narażone na bezpośrednie działanie słońca.

Na stan obecny nie polecam wyboru namiotów.


Domki/Bungalow’y

Na kempingu można wynająć domki od kilku touroperatorów (Vacansoleil, Albatross).

Domki z Albatrossa są w bardzo fajnym miejscu, praktycznie wszystkie są zacienione, są blisko basenów. Polecam.

Domki z Vacansoleil są umiejscowione na otwartej przestrzeni. Słońce często dociera bezpośrednio przez okno do środka i pomimo dostępnej klimatyzacji – duchota i skwar jest bardzo uciążliwy.

Nie mam opinii na temat noclegów oferowanych poprzez kemping – nie wiem które to są domki więc nie mam opinii w tej sprawie.


Parcele

Jeśli planujesz przyjechać przyczepą kempingową – parcele są bardzo fajnie zagospodarowane, ale i one są również w słońcu. Te drzewa które są tam posadzone są jeszcze młode i na stan dzisiejszy wypoczynek przed przyczepą, czy namiotem z którym przyjedziesz, jest często uciążliwy


Udogodnienia

Kemping jest bardzo fajnie zagospodarowany, nie brakuje mu dosłownie niczego.

Jest tutaj duży sklep w którym można zakupić najważniejsze i potrzebne produkty a jeśli ktoś planuje samodzielnie przyrządzanie posiłku to w pobliskim supermarkecie można zakupić wszystkie potrzebne artykuły.

Na większe zakupy polecam wybranie się do pobliskiego Kauflandu, do miejscowości Umag – 10 minut jazdy samochodem – można tam zrobić większe zakupy oszczędzając kilkanaście złotych. Tam też jest dostępny kantor i to tam polecam wymieniać waluty. Na kempingu również możecie wymienić waluty ale ten kurs jest tutaj zbójecki, więc polecam skorzystanie z kantoru dostępnego w Kauflandzie.

Sanitariaty są na bardzo wysokim poziomie. Strefa dla dzieci jest również specjalnie dopasowana do ich możliwości wzrostowych – umywalki i prysznice są bardzo dobrze zaprojektowane tak aby były wygodne nawet dla 3 latka.

Wieczorne atrakcje

Każdy dobry kemping stara się zorganizować wieczorne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tutaj uważam że te atrakcje są na średnim poziomie. Widziałem że ten repertuar był dosyć skromny i podczas naszego pobytu, pewne atrakcje powtarzały się dwa razy. Z doświadczenia wiemy, że na innych kempingach te wieczorne atrakcje są na wyśrubowanym poziomie i porównując to do kempingu Bi Village, to zdecydowanie polecam wybór tego drugiego kempingu.


Podsumowując

Ogólna moja ocena jest smutna.

Ze względu na plaże, ze względu na miejsce noclegowe i wieczorne atrakcje oraz płatne leżaki, polecam wybór innych kempingów z których powinniście być bardziej zadowoleni.

80 kilometrów dalej jest kemping Bi Village, który powinniście rozważyć jako potencjalne miejsce wypoczynku.

Najważniejsze linki

Polecane noclegi na kempingu Park Umag

Mobile Homes od Albatross’a (jedyne domki które mogę polecić)

https://goo.gl/Ffbh0i

Park Umag oficjalna strona

http://www.istracamping.com/en/camping/park-umag/description